Laminat Veneer

Laminat veneer diş yüzeyine uygulanan ultra ince bir seramik porselen tabakasıdır ve rengini, boyutunu veya şeklini değiştirerek dişlerinizin görünümünü iyileştirmek için tasarlanmıştır. Kaplamalar ayrıca daha pürüzsüz ve eşit bir gülümseme için dişler arasındaki boşlukları kapatmak ve dişleri uzatmak veya kısaltmak için de kullanılabilir. Kaplamalar, dişlerin görsel görünümünü iyileştirmenin yanı sıra, doğal diş minesini ne kadar çoğalttığı için dişlerin dayanıklılığını ve direncini de artırabilir.

Laminat Veneer Kimler İçindir?

Dişleri lekelenmiş ancak diş beyazlatma işlemlerine iyi yanıt vermeyenler, dolmasını istedikleri dişler arasında boşluklar olan kişiler, aşınmış, rengi bozulmuş dişlerin görünümünü iyileştirmek isteyenler için kaplamalar harika bir kozmetik seçenek olabilir. Çarpık, yontulmuş, kırık veya ısırıkla ilgili küçük sorunları gidermek için dişin yeniden konumlandırılmasına ihtiyaç duyan kişilerde etkilidir. Pek çok insan, daha iyi bir gülümseme veya daha genç görünen dişler istediği için laminat veneer seçer.

Laminat Veneer Elde Etme Süreci Nedir?

İlk olarak, porselen kaplamaların sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için Dr. Mehmet Ali Güven ile görüşeceksiniz. Öyle oldukları belirlenirse, istediğiniz sonuç (dişlerinizin nasıl görünmesini istediğiniz) açısından belirli amaç ve hedeflerinizi tartışacaksınız. Dişlerinizin kalıpları alınacak ve modellerde istenen gülüşün tanısal mumlaması oluşturulacak . Gerçek laminat veneer hazırlığından önce doktorunuzla gülüşünüzün mumlanmasını veya işlenmesini gözden geçireceksiniz. Prosedürden önce mumlamada kolayca değişiklik yapabilirsiniz. Bir sonraki adım laminat veneer prosedürüdür. Kaplama kaplamasına yer açmak için orijinal diş minenizin küçük bir miktarının çıkarılması gerekebilir. Bu, kaplamanın ağzınıza rahatça oturmasını ve hantal hissetmemesini veya normal diş fonksiyonunuzu değiştirmemesini sağlayacaktır. Çoğu laminat  veneer diş laboratuvarı tarafından yapılır ve işlenmesi yaklaşık 2 hafta sürer. Bu süre zarfında, bir dizi akrilik kaplama giyiyorsunuz. Geçici kaplamalar yerleştirildikten bir hafta sonra, onaylanmış geçici kaplamaların bir izlenimi için diş muayenehanesine geri döneceksiniz. Şekil, boyut veya renk konusunda tereddüt yaşıyorsanız… doktorunuzu haberdar etmenin tam zamanıdır. Nihai laminat veneerlerle devam etmeden önce geçici veneerleri farklı bir renkte kolayca değiştirebilir veya yeniden yapabilir. Kesinlikle mutlu olduğunuzda, onaylanmış geçicilerin izlenimi nihai imalat için laboratuvara gönderilir. Son ziyaret, kaplamaların “takılması” veya “oturtulmasıdır”. Oturan laminat veneerlerin kalıcı olarak yapıştırılmasından önce son gülümsemeyi inceleyebileceğiniz ilk önce deneme macunu ile oturtulurlar. Bu noktada, herhangi bir modifikasyonun gerekli olduğu ve laminat veneerlerin kalıcı olarak yapıştırıldığı nadirdir. Reçine, kaplamayı dişe yapıştırmak için kullanılır, ardından sertleştirilir ve yüksek yoğunluklu bir kürleme ışığı ile sabitlenir. Fazla reçine bağlanması dikkatlice çıkarılır ve parlatılır ve ayrıca son kapanış da kontrol edilir ve gerekirse ayarlanır. Artık güzel dişlerinizle gülümsemeye hazırsınız.

Need help? Chat via Whatsapp